W ciągu zaledwie pół roku wydaliśmy na różne produkty farmaceutyczne ponad 1,5 mld zł – donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Wydatki na reklamę suplementów i leków zwiększyły się z 1,4 mld w 2012 r. do 3,1 mld zł w 2014. Równolegle z tym rośnie spożycie tych, które można kupić bez recepty. W tym roku padł kolejny rekord.

hand, pills

Fot. cosmoflash / flickr.com

Polacy kupili najwięcej suplementów diety od lat. Wydali na nie tylko w pierwszej połowie tego roku 1,54 mld zł, kupując 94,5 mln opakowań. To o 10 mln więcej niż w porównywalnym okresie zeszłego roku i 22 mln więcej w porównaniu z pierwszym półroczem 2012 r.

Jak tłumaczył Michał Pilkiewicz z IMS Health, firmy analizującej wartość rynku leków, firmom o wiele łatwiej zarejestrować suplement niż lek OTC (bez recepty), nie wspominając o leku na receptę, który musi przejść bardzo dokładne kontrole. Suplement to środek spożywczy, więc podlega mniejszym restrykcjom.

 

Szendzielorz ; Drodzy Pacjenci , czy naprawdę warto wydawać swoje ciężko zarobione pieniądze na kolorowe pastylki z wątpliwym działaniem oraz  za złudne poczucie , że coś zrobiło się dla własnego zdrowia ? Czy nie lepiej większą uwagę zwrócić na to co się je i pije , a pieniążki przeznaczyć na jedzenie o trochę wyższej jakości ?

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.